top of page
חיפוש

6 דרכים להישאר ממוקדים ולהימנע מהסחות דעת


הסחות הדעת היומיומיות, הלחצים והטלטלות, הדברים שאנחנו צריכים להספיק, יכול ליצור אתגרים עצומים עבורנו להיות ממוקדים (להיות ב"זון"). היכולת לדעת כיצד להאבק במכשולים האלה ולהגדיר לעצמנו במה להתמקד הם המפתחות להצלחת העבודה שלנו.

כל אחד מאיתנו צריך כלים כדי להיות בעל מוטיבציה ולהישאר ממוקד במשימות שהן חלק מעומס העבודה היומי שלנו, ואלה שש דרכים לעזור לנו לעשות בדיוק את זה.


היפכו את התנועה לחלק מהיום שלכם, כל יום!

גירמו לדם שלכם לזרום! זה לא חייב להיות מרתון או אפילו אימון כושר אינטנסיבי, אבל פעילות גופנית יומית שגורמת לדם שלכם לזרום למוח שלכם, עוזרת לכם להיות ממוקדים ו"בזון" בעבודה. השתמשו בפעילות גופנית כדי להתחיל את היום או כדי לשבור את עומס העבודה שלכם על-ידי יצירת שינוי בשגרה ובנוף. פעילות גופנית לא רק תעזור לשפר את המיקוד שלכם, אלא היא יכולה גם לעזור להפחית מתח וחרדה ולהעלות את מצב הרוח שלכם למשך שעות.


צריך לאכול. אל תהיו רעבים.

תזונה היא גורם מפתח לשמירה על מיקוד. מישהו באמת יכול להתרכז במשהו אחר כשהבטן שלו מקרקרת? על ידי כך שתתחילו את היום עם ארוחה טובה, תפסיקו לפנטז על המסעדות האהובות עליכם כשאתם עובדים. איכלו משהו מזין וממלא שיחזיק אתכם עד החטיף / הארוחה הבאה שלכם. ביחרו שילוב של פירות, ירקות, חלבונים ודגנים מלאים כדי לספק את הרעב שלכם, והקפידו לשתות מספיק מים לאורך כל היום. תגלו שהרבה יותר קל לצלול לתוך העבודה שלכם כאשר אתה שותים מספיק ושבעים. כמובן שגם אכילת יתר לא מומלצת ומשיגה את היעד ההפוך – לכן האיזון בכמויות מאוד חשוב.


אתם צריכים שינה מספיק איכותית ולנוח בעת הצורך.

שינה היא לא משהו שאנחנו צריכים להקריב! כולנו שמענו את ההמלצה לישון 8 שעות בכל לילה (פחות או יותר), וזה נכון! הגוף שלנו צריך את הזמן הזה כדי לחדש את האנרגיה שלנו ליום המחרת, ועל ידי ביטול הצרכים האלה או אם נמנע מהגוף שלנו את הצורך הזה, יהיה לנו קושי להתמקד במשימות של היום הבא. חלומות בהקיץ על שינה או הירדמות על המחשב לא מועילים לפרודוקטיביות ולא נצליח להתמקד.


תרשמו את סדר העדיפויות היומי שלכם.

זה אולי נשמע כמו קלישאה, אבל באמת קל וסביר יותר להספיק יותר כאשר אנו רושמים דברים ומתעדפים. כאשר אנו מחזיקים את הכל בראש שלנו, הרשימה של דברים שאנחנו צריכים להספיק יכולה להתיש אותנו ואפילו נתקשה לדעת לדעת איפה להתחיל. כדי להתמקד במשימות שלפנינו, יש לרשום בכל יום רשימה קצרה של סדרי עדיפויות. כאשר אתם משלימים משימה, מחקו אותה והקפידו לסיים את הרשימה שלכם לפני שתתחילו משימה חדשה - תחושת הישג זו תעזור לכם לקדם את המשימות הבאות


מקמו את עצמכם בסביבה מתאימה כדי לחסום הסחות דעת

הישארו ממוקדים על ידי חסימת הסחות דעת. נחתם היטב, אתם לא רעבים, ורשימת סדר העדיפויות מוכנה - עכשיו זה הזמן להתחיל בעבודה ולהפסיק לבדוק את ההודעות בטלפון שלכם או לשוחח עם עמיתים או חברים לעבודה או מסביבכם. מיצאו את הסביבה שתאפשר לכם להוריד את הראש ולעבוד. אם יש לכם הרגל לבדוק את ההודעות בטלפון ואת המדיה החברתית 75 פעמים במהלך משימה שאתה מנסה להשלים, שימו את הטלפון בחדר אחר עד ההפסקה הבאה שלכם. לא יקרה כלום אם הטלפון לא יהיה לידכם למשך שעה. אם אתה אנשים פטפטנים ונהנים לפתוח בשיחות עם המלצרית בבית הקפה, מיצאו מקום שקט יותר לעבוד בו לא יהיו לכם כל כך הרבה אנשים בסביבה לשוחח איתם, ורק בזמן הפסקת הקפה היכנסו חזרה פנימה לבית הקפה. אם אתם עובדים מהבית, העלימו את כל הסחות הדעת עם קצת מוסיקה קלאסית או צלילי אוקיינוס / גשם ברקע.


נצלו את הזמן שלכם בתבונה (זמני מיקוד שיא).

אתם לא יכולים להיות ממוקדים כל הזמן. אפילו אם תנקטו בצעדים שהוצגו לעיל, אנחנו לא אמורים להיות מסוגלים להישאר בשיא הריכוז כל היום מבלי להישחק. מיצאו את הזמנים שהם זמני מיקוד שיא עבורכם, ותכננו בהתאם. אם אתה עובדים מצוין בבוקר, השתמשו בזה לטובתכם. אם אתם יודעים שאתם יכולים להתמקד רק למשך שעתיים בכל פעם, תכננו זאת ואפשרו לעצמכם זמן בין לבין כדי לשחרר לחץ לנוח או על מנת לעשות פעילות גופנית. זמני השיא שלכם יהיו כאשר אתם נמרצים, לא עייפים, ולא רעבים! אם תשתמשו בזמן הזה להירגע, תוכלו למקד מחדש את תשומת הלב שלכם על מנת להגיע בשיא לפגישה הבאה.


"תעשה קודם את העבודות הקשות.

העבודות הקלות כבר יסתדרו בעצמם."

- דייל קארנגי


-------------------------------------------------------------------------------------

אנחנו בדייל קארנגי חגגנו השנה 109 שנים של לווי יחידים ועסקים ועריכת הכשרות בפיתוח אישי, דיבור מול קהל, מכירות, ניהול צוותים וניהול בכיר. ההכשרות שלנו בישראל מועברות בעברית ובאנגלית ובעולם בלמעלה מ-85 מדינות.
אנחנו כאן לקדם אתכם גם השנה לטובים יותר, ומוצלחים יותר.

460 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page