top of page
חיפוש
  • giladnewman

3 דרכים להתגבר על אתגרי ״עבודה מרחוק״ עבור דור ה-Z

עודכן: 30 במרץ 2022


2020, עולם העבודה עבר לאינטרנט. אמנם זה היה מהלך שנבע מהכרח, אבל עבור חברות ועובדים רבים עבודה מרחוק היא כאן כדי להישאר. יותר משליש (35%) מהעובדים שהשתתפו בסקר בגילאי 25 עד 34 מצפים להמשיך לעבוד מרחוק במשרה מלאה גם לאחר שהמגפה תחלוף.

המשמעות היא כי עובדים חדשים, אלה המצטרפים לחברה הראשונה שלהם ומתחילים את הקריירה שלהם, יכנסו לסביבה חדשה לחלוטין, שונה בהרבה מימי המשרד של העבר.

עם עבודה מרחוק מגיעים אתגרים חדשים, במיוחד עבור העובדים הצעירים ביותר שמגיעים מדור ה-Z.


מי זה דור ה-Z?

דור ה-Z נולד בין 1996 ל-2012, כלומר רבים מהם נמצאים כעת בגיל העבודה ומתחילים את עבודתם הראשונה. אנשי מקצוע צעירים אלה יהוו 27% מכוח העבודה עד 2025, אך נכון לעכשיו, חלקם בסך העבודה היה כ-10% בלבד ב-2020. דור ה-Z מתמודד עם אתגרים חדשים שהדורות הקודמים מעולם לא היו צריכים לחוות.


אתגרי עבודה מרחוק עבור דור ה-Z במקום העבודה

אמנם יש שורה של אתגרים שכולנו התמודדנו איתם כתוצאה מעבודה מרחוק וומעבודה היברידית, בואו נתרכז בנסיבות הייחודיות של דור ה-Z. כשמסתכלים על דור ה-Z במקום העבודה, אנחנו רואים ש-40% מהסטודנטים והבוגרים החדשים מעדיפים עבודה פנים אל פנים. כאשר אנשי מקצוע צעירים מתחילים עבודה מרוחק או אפילו היברידית, הם יודעים שהם מאבדים יתרונות רבים של העבודה פנים אל פנים וחווים אתגרים רבים בעבודה מהבית.

דור ה-Z מתמודד עם אתגרים גדולים יותר בעבודה בבית מאשר דורות אחרים. במחקר אחד עלה כי עובדים מדור Z היו בעלי סיכוי גבוה יותר (בהפרש של שמונה אחוזים) מכל דור אחר לומר שהם נאבקו באיזון חיי העבודה ושהם מרגישים מותשים לאחר יום עבודה טיפוסי. תחומים שהדאיגו והלחיצו צעירים כוללים מחוברות, פרודוקטיביות / ניהול זמן, וההשפעות הנובעות מכך על בריאות הנפש.


מחויבות

המחוברות היא הנמוכה ביותר בקרב עובדים מתחת לגיל 40. עבודה מהבית מקטינה את המחוברות בגלל האופי הדיגיטלי של התקשורת. העובדים מרגישים מעורבים כאשר שומעים ורואים אותם וכך מעריכים אותם. לא יוצרים מחוברות כאשר משתיקים אנשים ב-mute בזום ולא שואלים את דעתם.

עובדים מנותקים הם פחות יצירתיים וישקיעו פחות מאמץ ומחויבות בעבודה. בסופו של דבר, עובדים צעירים אלה יתקשו להתקדם בקריירה שלהם משום שאין להם את הקשרים החזקים להנהלה שיכולים לעזור להם להתפתח ולשגשג.


הפרודוקטיביות

עובדי דור ה-Z רק מתחילים ללמוד איך לנהל את יום העבודה שלהם, ו-54% מהם טוענים שהאתגר הגדול ביותר בעבודה מרחוק הוא שהם מרגישים פחות פרודוקטיביים בבית. מהסחות דעת ביתיות כמו כביסה ושטיפת כלים ועד למיומנויות ניהול זמן, אנשי מקצוע מדור Z עדיין לא למדו כיצד למקסם את הרגלי העבודה שלהם ולתעדף את הזמן שלהם.


בריאות הנפש

כשמדובר בבריאות הנפש, עלינו להכיר בכך שיש נתק בין החוויות של בעלי כוח קבלת החלטות לבין עובדים צעירים יותר, שרבים מהם נופלים לקטגוריית דור ה-Z. בסקר שנערך בקרב 31 אלף עובדים, 61% מהמנהיגים העסקיים דיווחו על עצמם כ"משגשגים" בעוד ש-60% מעובדי דור ה-Z היו ההפך הגמור, והצהירו שהם "רק שורדים" או "ממש מתקשים"

רווקים דיווחו על היציבות הנמוכה ביותר, 67% נאבקים / שורדים. זוהי עובדה מדאיגה שכן צעירים נוטים יותר להיות רווקים ולחיות לבד, שלא לדבר על מספר משמעותי של אנשים שפגשו את בני הזוג שלהם בעבודה. כל זה מוביל למחיר נפשי כבד מאוד על עובדים צעירים.


התגברות על אתגרי עבודה מרחוק עבור דור Z

הגברת מעורבות

כשעולה השאלה איך להניע את דור ה-Z במקום העבודה, צריך לחשוב מעבר לפתרונות כמו יותר כסף. הגברת המחוברות בגישה של דייל קארנגי פירושה לגרום לעובדים להרגיש מוערכים, בטוחים בעצמם ומועצמים.

חברות צריכות לעזור לדור ה-Z בעבודה ומעבר לה על ידי מתן גישה למנהיגות ומתן הזדמנויות לקידום. מנהיגים חזקים טובים יותר בחיבור של עובדים חדשים ובהכוונה שלהם. חשוב להשקיע בהכשרה איכותית למנהלים כמו גם בהכשרה לעובדים.


איזון בין עבודה לחיים

רוב עובדי דור ה-Z נאבקים באיזון בין עבודה לחיים. בשעות העבודה, הם נאבקים לנהל את הזמן ביעילות תוך התמודדות עם הלחצים של עבודה מהבית. עיזרו לעובדים צעירים לשמור על איזון בין עבודה לחיים באמצעות קורסי פיתוח מקצועיים שנועדו ללמד ניהול זמן.

ומכיוון שהבית והעבודה הפכו לשם נרדף, יש מעט מאוד גבולות ברורים בין השניים. הודעות דוא"ל והודעות מגיעות בכל שעות היום והעובדים מרגישים לחץ להגיב מחוץ לשעות העבודה מכיוון שהשולחן שלהם נמצא במרחק מטרים ספורים בלבד משם. מנהיגים ומנהלים יכולים לתמוך באיזון בין עבודה לחיים האישיים על ידי שמירה על הציפיות לתפוקה בעבודה המוגבלת לשעות העבודה.


לטפל בבריאות הנפשית של העובדים

עוד לפני מגיפת הקורונה, אם הייתם שואלים עובדים צעירים מה הם הכי רוצים ממעסיק, הם היו עונים שהם רוצים שהארגון ידאג לרווחת העובדים. תמיכה נפשית בפרט היא קריטית לתמיכה בעובדים הצעירים ביותר של היום.

בין אם מדובר בסדנה שנועדה להתגבר על השליליות במקום העבודה או במדיניות חדשה של משאבי אנוש לתמיכה בבריאות הנפש בעבודה, קידום בריאות הנפש והרווחה הנפשית של העובדים במשרד יכול לסייע במאבק בתשישות הנפשית ובשחיקה.


עזרה לדור ה-Z להתקדם


שליש מהעובדים במשרה מלאה בארה"ב שנסקרו על ידי גאלופ אמרו כי עבודה מרחוק לטווח ארוך תשפיע לרעה על החברה שלהם. נראה שההשפעות השליליות האלה פוגעות בצורה הקשה ביותר בדור ה-Z. בין אם מדובר בעבודה מרחוק, עבודה היברידית או עבודה במשרד, מנהלים ומנהיגים יכולים לעזור לדור ה-Z להסתגל לתפקידים ולחובות החדשים שלהם.


_____________________________________________________________________


אנחנו בדייל קארנגי חגגנו השנה 109 שנים של לווי יחידים ועסקים ועריכת הכשרות בפיתוח אישי, דיבור מול קהל, מכירות, ניהול צוותים וניהול בכיר. ההכשרות שלנו בישראל מועברות בעברית ובאנגלית ובעולם בלמעלה מ-85 מדינות.


אנחנו כאן לקדם אתכם גם השנה לטובים יותר, ומוצלחים יותר.

123 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page